Cât de bine şi cât e de frumos să ai milă în sufletul tău. Numai atunci vom putea înţelege cu adevărat necazul şi suferinţa celui de lângă noi. Numai atunci, vom putea spune că ne-am adunat „comoară în ceruri” pe care „nici molia nu o strică, nici furii nu o sapă şi nu o fură”.

În cadrul proiectului social-filantropic al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, părintele slujitor Burcea Adrian Corneliu de la parohia Vulpești, protoieria Costești, a oferit bătrânilor aflați în dificultate daruri: alimente, îmbrăcăminte, obiecte de igienă personală și medicamente.