news        mail   location

 
 

Rezultatele examenului de bacalaureat din acest an, au adus o mare bucurie celor 22 de elevi ai Seminarului Teologic „Neagoe Vodă Basarab” din municipiul Curtea de Argeș.

 

Osteneala cadrelor didactice s-a văzut în faptul că toți elevii au promovat acest examen, prima medie fiind de 9.01.

Aceste rezultate confirmă, încă o dată, că elevii Seminarului Teologic sunt bine pregătiți, iar premiile obținute la Olimpiade și concursuri, anul acesta, întregesc imaginea că actul educațional se face la cel mai înalt nivel.

Seminarul Teologic „Neagoe Vodă Basarab” se poate mândri că se află printre puținele unități de învățământ din Argeș, unde promovabilitatea a fost de 100%.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar