Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul -biroul de catehizare, al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, a desfășurat o activitate catehetică la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel.

Preoții slujitori Arsulescu Sebastian și Arsulescu Alin au invitat la Sfânta Biserică elevii clasei a VIII a, de la  Liceul Victor Slăvescu din Rucăr,  care au participat la Sfânta Liturghie, însoțiți de d-na prof. de Religie Oana Durdun,  în ziua pomenirii Sfântului Dimitrie cel Nou de la Basarabi și au susținut cateheza cu tema ,,Sfântul Dimitrie cel Nou de la Basarabi - ocrotitorul Bucureștiului și al întregii Românii".

Activitatea s-a desfășurat în cadrul proiectului ,,Sçoala din Biserică" inițiat de Centrul Social Catehetic ,,Sfătul Ioan Gură de Aur" din Rucăr.