În perioada Postului Mare, în majoritatea bisericilor ortodoxe se săvârșește Taina Sfântului Maslu. Este una dintre cele șapte Sfinte Taine ale Bisericii noastre, prin care întreaga comunitate a credincioşilor se roagă pentru cei bolnavi, care la rândul lor primesc binecuvântarea Harului Duhului Sfânt în vederea tămăduirii de bolile sufletești și trupești. Tot prin această sfântă taină, credincioşii care se ung cu untdelemn sfinţit primesc iertarea păcatelor.

Preoții slujitori Comandașu Constantin și Grigorescu Petre de la parohia Domnești de Jos, protoieria Curtea de Argeș, au fost prezenți în mijlocul beneficiarilor de la Unitatea de Asistență Medico-Socială Domnești, unde au săvârșit Taina Sfântului Maslu și au dăruit iconițe celor prezenți.