news        mail   location

 
 

Pe nimeni milostenia nu l-a făcut sărac, ci mai degrabă l-a îmbogăţit. De aceea, şi Sfântul Apostol Pavel spune: „Prisosinţa voastră să împlinească lipsa acelora, pentru ca şi prisosinţa lor să împlinească lipsa voastră, spre a fi potrivire, precum este scris: «Celui cu mult nu i-a prisosit, şi celui cu puţin nu i-a lipsit»” (II Cor. 8, 14-15).

 

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului a organizat o activitate de întrajutorare în parohia Înălțarea Domnului din municipiul Curtea de Argeș. Preoții slujitori Herișanu Ion Cosmin și Paul Klaus Schmiedigen, au dăruit alimente pentru masa de zi cu zi, unei familii cu diferite greutăți și încercări.  

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar