Nașterea Domnului – Crăciunul este pentru copii, sărbătoarea cea mai plină de emoție și bucurie sfântă. Pe parcursul vieții, creștem și astfel îi descoperim sfințenia și veșnicia.

Colindul cel a sfânt și bun, vestește, marea bucurie a Înnomenirii lui Dumnezeu.

Copiii de la grădinița Tudor Arghezi s-au bucurat să ofere – ajutați de părinți și doamnele educatoare Prof Învățământ preșcolar Dinescu Ioana, Chirvasiu Silvia, Pana Mirona , Neamtu Elena de la grădinița cu program prelungit din cadrul Școlii Tudor Arghezi, Pitești daruri de Crăciun copiilor din familiile credincioșilor cu deficiențe de auz.

Părintele slujitor Cătălin Țîru de la biserica „Sfântul Grigore Palama” și domnul Ciucă Stelian, președintele Filialei Teritoriale a Surzilor – Pitești, au fost prezenți la eveniment și au mulțumit pentru dragostea de a aduce bucurie în sufletele copiilor.