Cheia milei este dragostea creștină sădită în firea omului de Însuși Creatorul: ”Dumnezeu este iubire și cel ce rămâne în iubire rămâne în Dumnezeu și Dumnezeu rămâne în el” (I Ioan 4, 16). Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, desfășoară proiecte sociale prin care se aduc bucurii în sufletele beneficiarilor.

Părintele slujitor Dan Stancu de la parohia Glavacioc, protoieria Costești, a vizitat o persoană în vârstă cu diferite greutăți, și i-a dăruit alimente.