În data de 8 martie 2021, în Parohia Mărcuș, Protoieria Câmpulung Muscel, a fost organizată o festivitate dedicată femeilor din Comitetul Parohial, cu ocazia sărbătoririi zilei mamei.

Cu această ocazie, femeile din Comitetul Parohial au fost invitate în biserica parohială unde s-a săvârșit o slujbă de mulțumire pentru toate binefacerile primite de la Bunul Dumnezeu, după care preotul Daniel Oprescu le-a oferit flori, mulțumindu-le pentru implicarea de care au dat dovadă în acțiunile desfășurate în parohie, până acum.

Această sărbătorire s-a încheiat la Centrul Social Parohial Sfântul Cuvios Ioanichie cel Nou de la Muscel, unde au fost discutate proiectele parohiale, ce se doresc a fi realizate în această parohie, la care femeile din Comitet  vor fi alături în vederea realizării lor.