news        mail   location

 
 

Îngerul păzitor are menirea de a ne proteja, ghida, îndruma și insufla către drumul cel bun din viața noastră. Îngerii noștri păzitori sunt cei mai apropiați de noi și ne poartă de grijă alături de sfinți, oamenii care au moștenit Împărăția lui Dumnezeu și cărora le cerem mijlocirea în rugăciune pentru viețile noastre și ale celor dragi nouă. 

Biroul de Catehizare și Activități cu Tineretul din cadrul Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului a organizat o activitate catehetică, în care părintele slujitor Duță Daniel de la parohia Sfântul Apostol Toma din Pitești, a susținut o cateheză, cu tema „Îngerul păzitor” la Grădinița Aripi Deschise, la grupa coordonată de doamnele educator: Voicu Simona și Oproiu Mădălina.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar