Când spui mamă spui un univers! Când spui femeie, spui viaţă! Când spui soţie, spui speranţă! Ea, femeia, mama, soţia, gospodina, umple totul: casa, lucrarea, bucuria, fericirea, văzduhul, cerul!

Cu purtarea de grijă a Părintelui Arhiepiscop Calinic, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Catehizare s-a desfășurat o activitate în biserica parohiei Dobreștii de Sus din protoieria Topoloveni.

Alături de cadrele didactice: Prof. Camelia Stan, Ionela Vîjâitu - prof. Invatamant primar , Manolescu Irina - director Școală Gimnaziala Dobresti dar și de preoții :Isaroiu Adrian, Eduard Ene și Iordache Alin, copiii au confecționat felicitări pentru Ziua Mamei.

Activitatea a fost desfășurată în Parohia Dobrestii de Sus. Alături de preoți și de cadrele didactice a participat și doamna Catrinu Denisa care a fost sponsorul acestei activități.

Au fost prezenți  38 de elevi din cadrul Școlii Gimnaziale Dobresti.