Nu mai este mult până la slăvitul Praznic al Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos pe pământ. Creștinii se pregătesc să-si primenească sufletele , astfel încât acestea să poată primi , precum ieslea minunata a Betleemului de acum 2000 de ani, pe Cel ce tine toată făptura si-L cântă toți, cei ce Îl iubesc El.

Biroul de Catehizare și Activități cu Tineretul din cadrul Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, a primit la parohia Glâmbocata I, protoieria Topoloveni, pe colindătorii Scolii Gimnaziale din localitate, care au venit la sfânta Biserică pentru a- L vesti credincioșilor pe Iisus Hristos Domnul ,Cel născut din Fecioara Maria in Betleemul din Iudeea.

După concertul susținut de tinerii elevi ai școlii din parohie, părintele slujitor Grigore Ion Florin a rostit un cuvânt de mulțumire și le-a oferit cadouri.