Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul – Biroul de Cateheză a organizat o activitate catehetică la Parohia Popești Căteasca din Protoieria Topoloveni.

La începutul activității, preotul slujitor Sîrbu Ion-Cornel a rostit un cuvânt de învățătură despre semnificația duhovnicească a Praznicului Nașterii Domnului.

În prezența cadrelor didactice și a părinților, copiii Școlii Căteasca, sub îndrumarea Doamnei Irina Matei, au adus laudă Pruncului Iisus prin colinde și versuri ale poeților noștri.

La sfârșit, spre bucuria celor mici, Moș Crăciun le-a oferit daruri.