Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social Filantropic și de Misiune, a desfășurat în perioada 17-22 decembrie,  proiectul social-filantropic ,,Bucuria Crăciunului”.

La inițiativa Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Calinic, pentru această acțiune socială au fost pregătite 1300 de pachete cu alimente și dulciuri. Acestea au început a fi împărțite în cele șase protopopiate din Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului de la depozitul central organizat la sediul protoieriei Pitești.

Ieri după-amiază, o echipă de voluntari coordonată de părintele consilier Andrei Diaconescu s-a aflat la Seminarul Teologic Neagoe Vodă Basarab din Curtea de Argeș. Astfel, elevii de la secțiile pastorală și patrimoniu bisericesc s-au bucurat de toate darurile primite.