news        mail   location

 
 

Cel care dă milostenie cu bunătate este ca și cum ar dărui lui Dumnezeu Însuși, pentru că facerea de bine este privită de Domnul ca o condiție necesară mântuirii noastre.

 

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o acțiune socială în parohia Sfântul Apostol Andrei – Papucești II, din protoieria Pitești, în care părintele slujitor Doru Dumitrescu a dăruit alimente pentru o familie cu venituri modeste.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar