Un om care dăruieşte din toată inima primeşte în schimb o bucurie de nedescris. A dărui este în firea întregului univers. Iar a accepta darul este a doua natură a întregului univers. Dar, mai ales, nu trebuie să uităm că puterea de a dărui vine de la Dumnezeu.

Beneficiarii Complexului de Servicii Comunitare pentru Copii cu Dizabilități Câmpulung au fost prezenți în bisericuța parohiei Cocu Deal.

După ce au primit Sfânta Împărtășanie, părintele slujitor Mateescu Maran le-a oferit mâncare caldă, după care s-au bucurat de frumusețile crescute în curte bisericuței, s-au jucat la micuțul loc special amenajat, iar în final au primit daruri.