news        mail   location

 
 

Când oferi ceva celui aflat în nevoie, bucuria feței tale să fie mai mare decât darul tău și cu cuvântul fă-l să uite necazul. Iar dacă faci acest lucru, bucuria este și mai mare în mintea lui decât darul tău și decât nevoia trupului. 

Sfântul Isaac Sirul zice:,,Iar când dai ceva celui lipsit, darul tău să fie însoțit de veselia fetei tale și prin cuvinte bune să mângâi întristarea lui.

Părintele slujitor Barbu Vasile de la parohia Sfinții Împărați, protoieria Curtea de Argeș, a fost alături de pacienții care se află în Spitalul Municipal, cărora le-a oferit hrană caldă.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar