Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului a desfășurat o acțiune de întrajutorare în care s-au implicat clerici și credincioși de la Parohia Găvana III din Municipiul Pitești.

Aceștia au cumpărat pește proaspăt pentru copiii instituționalizați ai Asociației Pro Vita din localitatea Valea Plopului, județul Prahova, aflați sub coordonarea preotului Nicolae Tănase.

Părintele slujitor Mitrache Dumitru împreună cu un grup de enoriași s-a deplasat și a dus darurile pentru copiii Asociației.