”Răscumpără păcatele tale prin fapte de dreptate și nedreptățile tale prin milă către cei săraci, dacă vrei ca bunăstarea în care te afli să dăinuiască” (Daniel 4, 24) pentru ca ”mila și adevărul să nu te părăsească; leagă-le împrejurul gâtului tău, scrie-le pe tabla inimii tale” (Pilde 3, 3).

In cadrul Proiectului social-filantropic si de Misiune al Arhiepiscopiei Argesului si Muscelului, Preotul paroh Burcea Adrian-Corneliu , de la Parohia Vulpesti, Protopopiatul Costesti, judetul Arges, cu prilejul Sfintelor Sarbatori ale Nasterii Domnului, a adus un stop de bucurie familiilor cu multi copii, familiilor monoparentale, batranilor singuri,oferindu-le daruri: alimente, jucarii, imbracaminte, medicamente, pentru a trece cu bine perioada sezonului rece.