Așa cum cel care socotește că săvârșește binefaceri le pierde pe toate, la fel și cel care crede că i se fac binefaceri, primește mai multe. Pentru că Dumnezeu ”iubește pe cel care dă de voie bună”. Astfel, mult mai mult datorăm recunoștință săracului pentru câte am primit.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune a desfășurat o activitate socială în care părintele slujitor Ghiniță Alexandru de la parohia Corbșori, protoieria Curtea de Argeș, ajutat de un grup inimos de voluntari, a adus bucurie în sufletele încercate ale credincioșilor, prin darurile oferite.