Permanent trebuie să avem în minte această datorie sfântă: milostenia. Fiecare creştin este dator să fie darnic, asemenea pământului care întoarce seminţele primite însutit şi înmiit, să fie milostiv şi iertător, pentru că Părintele nostru Milostiv şi îndelung iertător este şi „face să răsară soarele şi peste cei răi şi peste cei buni şi trimite ploaie peste cei drepţi şi peste cei nedrepţi.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a venit în ajutorul unor familii nevoiașe prin darurile de alimente oferite de părintele protosinghel Casian Crețu, starețul Mănăstirii Glavacioc.