Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul a organizat o activitate catehetică în biserica parohiei Rătești, din protoieria Topoloveni.

Părintele slujitor Duminică Gheorghe Cătălin a primit vizita copiilor și a cadrelor didactice Niko Nicoleta și Duminică Ramona, de la școala din localitate, care au desfășurat serbarea de sfârșit de an școlar.

A fost rostit un cuvânt de învățătură despre importanța mersului la biserică, dar și despre relațiile care trebuiesc cultivate cu părinții, cu frații și surorile, cu rudele, cu prietenii.

La sfârșitul activității, aceștia au fost răsplătiți cu daruri, cărți de rugăciuni, reviste religioase și dulciuri.