Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul organizează activități educative pentru elevii argeșeni și musceleni, prin oferirea de meditații gratuite.

La Centrul Social-Cultural Sfânta Maria Magdalena de la parohia Găvana IV – protoieria Pitești, au loc săptămânal meditații la matematică și la limba și literatura română pentru copiii de clasa a VIII-a, care în câteva luni vor susține examenul de Evaluare Națională. Totodată, datorită dragostei voluntarilor, se fac meditații și pentru cei care vor avea examenul de bacalaureat, aceștia putându-se pregăti la Logică și argumentare.