Ziua Naşterii Domnului este o zi de mare bucurie pentru toată lumea creştină. Toţi se bucură astăzi: şi copiii cei mici, care privesc cu ochi neînţelegători spre viaţă, şi copiii mai mari, în care a prins adevărul de credinţă şi încep să înţeleagă, cu ajutorul ei, tainele vieţii, şi tinerii, şi cei în vârstă, toţi se bucură astăzi!

Biroul de Catehizare și Activități cu Tineretul din cadrul Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului a organizat o activitate catehetică în biserica parohiei Găvana IV din Pitești. Părintele slujitor Lăudat Daniel a vorbit copiilor de la Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” despre Praznicul Nașterii Mântuitorului Iisus Hristos și despre frumusețea tradițiilor, iar în final le-a oferit daruri.