Sectorul Învățământ prin Biroul de Catehizare și Activități cu Tineretul al Arhiepiscopiei Argeșului și Mușcelului a organizat un moment de bucurie prin cantece pascale.

Copiii de la Scoala Gimnazială Tudor Vladimirescu din Pitești, însoțiți de către cadrele didactice, au vizitat biserica Mavrodolu și au susținut un mic recital în biserica Sfântul Stelian, aducându-i lui Dumnezeu slavă prin glasuri duioase.

Preoții le-au vorbit despre sărbătoarea Învierii Domnului nostru Iisus Hristos și le-au dăruit iconițe în semn de prețuire și dragoste.

Această plăcută întâlnire s-a realizat având la bază buna colaborare dintre Școală și Biserică.