Nu mai este mult până la slăvitul Praznic al Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos pe pământ. Creștinii se pregătesc să-si primenească sufletele , astfel încât acestea să poată primi , precum ieslea minunata a Betleemului de acum 2000 de ani, pe Cel ce tine toată făptura si-L cântă toți, cei ce Îl iubesc El.

Biroul de Catehizare și Activități cu Tineretul din cadrul Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, a primit la parohia Smei din Protoieria Costești grupul de copii „Grâușorul” al Casei de Cultură „Ilie Predescu”, compus din elevii Școlii Gimnaziale din comuna Rociu, care au venit la sfânta Biserică pentru a- L vesti credincioșilor pe Iisus Hristos Domnul ,Cel născut din Fecioara Maria in Betleemul din Iudeea. Alături de micii colindători a fost și solista Oprea Maria Karina, absolventă a Școlii Populare de Artă din Pitești, care a interpretat câteva colinde.

Părintele slujitor Viorel Ștefan a rostit un cuvânt de mulțumire și a oferit daruri ostenitorilor care au colindat.