Cu binecuvântarea Părintelui Arhiepiscop Calinic Argeșeanul, în seara zilei de 24 iunie, iubitorii muzicii au fost în biserica parohiei Sfânta Vineri, unde a fost organizat un concert de muzică religioasă, invitat fiind Corul Tronos Junior, dirijat de domnul Ioan Balaban.

Cei prezenți au fost încântați de copiii care au susținut un recital format din piese muzicale religioase bizantine și piese muzicale laice tradiționale.

Părintele Dinu Laurențiu, protopop de Pitești a transmis Arhiereasca Binecuvântare și a mulțumit oaspeților pentru frumoasele momente oferite credincioșilor.