news        mail   location

 
 

Având în vedere organizarea de către Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, împreună cu Primăria  Municipiului Pitești, Invictus România, IȘJ Argeș și DSJT Argeș, a competiției sportive caritabile: Alergăm pentru viață, în data de 15 iunie 2024, dorim să facem următoarele precizări:

 

Din motive obiective, evenimentul caritabil sportiv, se amână, pentru o dată ce va fi anunțată ulterior de organizator, prin intermediul mijloacelor de comunicare on-line proprii, și prin intermediul mass-mediei.

Până la organizarea evenimentului sportiv caritabil, cei care doresc pot dona în contul social al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului (RO49RNCB0024010930810104), cu mențiunea: pentru Bolog Nicolae Andrei.

Mulțumim tuturor partenerilor și colaboratorilor, și sperăm să fim înțeleși pentru această amânare!

Dorim tuturor sănătate deplină, pace și ajutor spre tot lucrul bun!

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar