news        mail   location

 
 

Elevii clasei a IX-a  de la Colegiul Național „Dinicu Golescu” din Câmpulung Muscel, au primit vizita Părintelui Arhiepiscop Calinic Argeșeanul. 

Această întâlnire, organizată la invitația doamnei director, prof. dr. Maria-Magdalena Dorcioman și a Părintelui Profesor Rafael Vintilă, a reprezentat o fuziune între spiritualitate, psihologie și cultură.

Profesorul Rafael Vintilă a evidențiat importanța spiritualității în practica psihologică, atrăgând atenția asupra procesului terapeutic de transformare emoțională în rândul adolescenților. Elevii, au primit în dar cartea: „Mai citește o dată”, un titlu ce deschide porțile către o lume a gândirii profunde și a analizei filosofice.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar