În perioada 4 octombrie – 1 noiembrie 2023 este deschisă sesiunea de votare a proiectelor înscrise în concursul „Regio, pașaport spre dezvoltare în Sud-Muntenia!”, organizat de Agenția pentru Dezvoltare Regională (ADR) Sud-Muntenia.

În cadrul acestui concurs, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului participă cu 3 proiecte importante, care au beneficiat de proiecte europene, lucrările fiind finalizate.

La capitolul Patrimoniu (monumente), vă rugăm să selectați 118903 – Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului.

De asemenea, la capitolul Patrimoniu (biserici), vă rugăm să selectați 119096 – Mănăstirea Negru Vodă, 117838 – Mănăstirea Aninoasa!

În cadrul formularului de vot, toate câmpurile sunt obligatorii. Trebuie votat la fiecare capitol un proiect, astfel încât votul să fie valid!

Așteptăm voturile dumneavoastră, accesând următorul link: https://concurs.adrsm.ro/vote/create