Crăciunul este pentru copii cea mai așteptată sărbătoare. Și pe măsură ce creștem, îi descoperim sfințenia și veșnicia. Colindele, bradul cu steaua în vârf, steaua care nu se stinge niciodată, vestind marea bucurie şi taina îmbelșugată: Nașterea Domnului nostru Iisus Hristos.

În ziua de 18 decembrie 2020, copii, părinți și bunici, însoțiți de cadrele didactice s-au deplasat în curtea încăpătoare și primitoare a Primăriei Comunei Domnești, unde a avut loc o activitate foarte iubită de cei mici.

Cei 286 de copii, începând cu cei de la grădiniță și încheind cu elevii din clasa a VIII-a s-au bucurat de darurile de Crăciun pregătite pentru ei.

În urma unui parteneriat între Primăria Comunei Domnești, reprezentată de domnul Ion Doru Smădu – primar și doamna Florea Luminița – viceprimar, dimpreună cu parohiile: Domnești de Jos, prin preoții Comandașu Cătălin și Grigorescu Petre și Domnești de Sus, prin preoții Moisescu Ionuț Daniel și Vlăsceanu Ovidiu Marian, au fost oferite cadouri copiilor, urmând a colabora și pe viitor în diverse activități.