Începând cu anul 2010, în mod neîntrerupt, parohiile Dedulești, Vărzaru și Sfântul Ierarh Nicolae și Sfântul Nectarie din Protoieria Pitești, reprezentate de preoții: Băluță Nicolae Mădălin, Vladu Popa Victor și Duminică Marin Octavian, dăruiesc alimentele pentru această perioadă sfântă, celor 37 de persoane care se află în Centrul Medico Social Dedulești.

Această acțiune a început la inițiativa preotului paroh Băluță Nicolae Mădălin de la Parohia Dedulești, în baza parteneriatului existent între parohie și UAMS Dedulești.