Hristos  se poate ascunde in orice om sarman, Hristos e prezent acolo unde ne asteptam mai putin. Trecand indiferenti pe langa mainile intinse care ne cer, s-ar putea sa trecem pe langa mana lui Hristos care ne cere putin pentru a ne darui totul.

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului a desfășurat o activitate misionar-pastorală, în care preoții slujitori Arsene Nicolae și Palmeș Cristian Constantin de la parohia Sfinții Voievozi, protoieria Curtea de Argeș, au oferit pachete cu alimente pentru familiile care trec prin diferite încercări și lipsuri.