Începând cu anul 2010, în mod neîntrerupt, parohiile Dedulești, Vărzaru, Morărești, Săpunari și Sfântul Ierarh Nicolae și Sfântul Nectarie din Protoieria Pitești reprezentate de preoții: Băluță Nicolae Mădălin, Tache Cosmin, Vladu Popa Victor, Stanciu Marius și Duminică Octavian, dăruiesc alimentele pentru această perioadă sfântă, celor 37 de persoane care se află în Centrul Medico Social Dedulești.

Această acțiune a început la inițiativa preotului paroh Băluță Nicolae Mădălin de la Parohia Dedulești, care asigură și asistența religioasă.