news        mail   location

 
 

Sectorul Social Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, a organizat o activitate social-filantropică, în Protoieria Câmpulung Muscel. 

În urma apelului caritabil adresat credincioșilor, de către preoții slujitori Arsulescu Sebastian și Lipan Florentin de la parohia Rucărul de Jos, Andrei Liviu de la parohia Rucărul de Sus, Avram Iulian de la parohia Rucărul de Mijloc și Nonoșel Dănuț de la parohia Podu Dâmboviței, au fost colectate importante cantități de îmbrăcăminte și alimente, precum și un ajutor financiar,  care au fost transportate la Așezământul social de la Valea Screzii. 

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar