Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Calinic, Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Sectorul Învățământ și activități cu tineretul – Biroul de catehizare și Sectorul Social Filantropic si de Misiune, a organizat o activitate catehetică și pastoral-misionară la parohia Rucărul de Jos, Protoieria Câmpulung Muscel.

Preoții slujitori Arsulescu Sebastian, Arsulescu Alin, Lipan Florentin și credincioșii prezenți în Sfânta Biserică, la praznicul Nașterii Domnului, au primit grupurile de colindători ale Școlii Nae A. Ghica și Liceul Victor Slăvescu din Rucăr, coordonați de doamnele profesoare Idor Georgeta, respectiv Secăreanu Laura.

Invitat special a fost domnișoara Bianca Maria Andreea Popescu, de la Școala de Muzică din Câmpulung Muscel,  care a interpretat un frumos buchet de colinde și alte cântări duhovnicești. Copiii și cadrele didactice au primit din partea credincioșilor  aranjamente florale, respectiv pachete cu dulciuri în semn de prețuire și recunoștință pentru  eforturile depuse.