În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul, a avut loc, la parohia Popești-Căteasca, protoieria Topoloveni, o activitate catehetică susținută de copiii de la Școala Căteasca, coordonați de doamna profesor Ghiță Denisa.

Activitatea s-a deschis prin cuvântul de învățătură al preotului slujitor Sîrbu Ion-Cornel, după care micii creștini L-au lăudat prin colinde și versuri pe Mântuitorul Iisus Hristos, cel ce S-a născut în ieslea cea săracă la Betleem, aducând bucurie părinților și bunicilor. La final, aceștia s-au bucurat de darurile aduse de Moș Crăciun.