Este frumos să dăruieşti! Îţi oferă probabil una din cele mai mari satisfacţii pe care le poţi avea ca om. Momentul în care vezi bucuria sinceră din ochii celui căruia i-ai dăruit e suficient pentru a te face să te simţi împlinit şi e greu să substitui cu altceva această trăire.

Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul din Eparhia Argeșului și Muscelului a desfășurat un program catehetic la parohia Sfântul Apostol Toma din protoieria Pitești. Un număr de 156 de copii de la Grădinița Aripi Deschise, reprezentând cele 8 grupe de catehizare ale parohiei, însoțiți de doamnele educatoare, la inițiativa preoților slujitori Olteanu George și Duță Traian au participat la activitățile educative. După cuvântul de învățătură, copiii au donat jucării pentru alți copii, iar la rândul lor au primit daruri din partea parohiei.