Cu mare bucurie, Arhiepiscopia Argeșului si Muscelului, face cunoscut clerului si credinciosilor din cuprinsul Eparhiei, ca in ziua de luni, 24 Iunie 2024, la biserica Parohiei Sfanta Vineri din Municipiul Pitesti, incepand cu ora 18:00, va concerta Corul Tronos Junior al Patriarhiei Romane, condus de domnul Ioan Balaban.

Evenimentul se desfasoara cu binecuvantarea Inaltpreasfintiului Parinte Calinic, Arhiepiscop al Argesului si Muscelului.

Toti iubitorii muzicii sunt invitati a participa la acest eveniment, intrarea fiind libera.

Corul Tronos Junior, va sustine un recital format din piese muzicale religioase bizantine, si piese muzicale laice traditionale.