Bine este omului a da din destul celor lipsiți din ostenelile sale, din cele ce dă Domnul, fără să aleagă cui să dea, sau cui să nu dea. Că slujba aceasta preadreaptă se împlinește pentru că este slăvită la Dumnezeu. Dumnezeu a randuit milostenia nu doar pentru pentru a fi hraniti cei flamanzi si imbracati cei goi ci mai ales pentru a folosi celor care dau din putinul lor.

In cadrul proiectului Social-Filantropic si de Misiune al Arhiepiscopiei Argesului si Muscelului, preotul slujitor Burcea Adrian-Corneliu de la Parohia Vulpesti, Protopopiatul Costesti-Arges, cu prilejul Sfintelor Sarbatori de Pasti, a vizitat familiile cu multi copii, cu posibilitati materiale reduse, batranii parasiti, familiile monoparentale cu nevoi speciale carora le-a oferit daruri: imbracaminte, incaltaminte, alimente, jucarii, dulciuri, obiecte de igiena personala.