Marți, 28 septembrie 2021, se va desfășura Examenul de Capacitate Preoțească, sesiunea septembrie 2021, pentru fiii duhovnicești ai Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului, organizat de Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul și Sectorul Administrativ Bisericesc.

Examenul va începe la ora 09.00 și se va desfășura în Sala Sfântul Ierarh Iachint, Mitropolitul Țării Românești, din incinta Protoieriei Pitești, str. Țepeș Vodă, nr. 17, și se compune, conform Metodologiei, dintr-o probă scrisă și una orală.