news        mail   location

 
 

Muzica, după cum se vede, a tămăduit în decursul timpului atâtea inimi. Dar nu numai oamenii sunt cei care se învrednicesc de bucuria muzicii. Întreaga faună şi floră, întreaga natură înoată în acordurile muzicii.

 

Cioran a fost un iubitor de muzică. El scrie: „Sunt atâtea posibilităţi de a muri în muzica lăuntrică, încât nu-mi voi mai găsi sfârşitul… Nu eşti cadavru decât în lipsa de sonorităţi interne!

Să ascultăm muzică pentru a nu muri!

Calinic Arhiepiscopul, Adevăratul Cioran, Editura Eikon, 2015.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar