Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului a primit cu mare tristețe vestea tragediei produse în apropierea bisericii Parohiei Mihăiești din Comuna Mihăiești, Județul Argeș, unde în după amiaza zilei de 16 mai 2021, un bărbat a ucis în mod violent, un adolescent și o femeie.

În aceste momente pline de suferință și tulburare, ne rugăm ca Domnul Dumnezeu să dăruiască odihnă sufletelor celor adormiți și mângâiere părintească familiei îndoliate.

Ne exprimăm regretul că incinta exterioară a bisericii Parohiei Mihăiești, Protoieria Mioveni, Județul Argeș, a fost implicată în mod involuntar într-o asemenea situație.

Conducerea Parohiei Mihăiești, va colabora, dacă este necesar, cu organele de cercetare penală în desfășurarea anchetei întreprinse.

Biroul de Presă al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului