news        mail   location

 
 

GHID PRACTIC PENTRU EXAMENUL DE CAPACITATE PREOŢEASCĂ în format .pdf

Tematica, bibliografia și documentele tip necesare pentru Examenul de capacitate preoțească, sunt disponibile la Secretariatul Centrului Eparhial și la Oficiile Protoieriilor, și pot fi descărcate de pe site-ul Eparhial:  arhiepiscopiaargesuluisimuscelului.ro, secțiunea Cancelaria Arhiepiscopală, Sectorul Administrativ-Bisericesc, Capacitatea Preoțească.


 Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, telefon: 0348.401956/0747056796

Bd. Basarabilor nr. 23, Curtea de Argeș, Județul Argeș, cod: 115300, Romania.

 

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar