news        mail   location

 
 

Să nu încetăm de a face binele, căci vom secera la timpul său, dacă nu ne vom lenevi. Prin urmare: ”Până când avem vreme, să facem binele către toți”, pentru că jertfa aceasta a milosteniei este mai înaltă decât orice iubire de oameni!

 

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Eparhiei Argeșului și Muscelului a desfășurat o acțiune socială în care părintele slujitor Iriminescu Tiberiu de la parohia Valea Mare, protoieria Topoloveni, a dăruit lemne pentru o familie nevoiașă.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar