Sângele, simbol al vieții, folosește fiecărei persoane aflate în impas. Este nevoie de donații de sânge pentru a salva viața semenilor noștri.

Fie că donăm din sângele nostru unei femei cu complicații la naștere sau unui bonav de cancer abia operat, avem puterea să îi ajutăm.

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului continuă proiectul de donare de sânge. În aceast sens, 23 de credincioși ai parohiei Racovița din orașul Moveni, dimpreună cu preotul slujitor Popescu Nicolae Adrian au donat sânge pentru a salva vieți.