news        mail   location

 
 

Sângele, simbol al vieții, folosește fiecărei persoane aflate în impas. Este nevoie de donații de sânge pentru a salva viața semenilor noștri. 

Fie că donăm din sângele nostru unei femei cu complicații la naștere sau unui bonav de cancer abia operat, avem puterea să îi ajutăm.

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului continuă proiectul de donare de sânge. În aceast sens, 23 de credincioși ai parohiei Racovița din orașul Moveni, dimpreună cu preotul slujitor Popescu Nicolae Adrian au donat sânge pentru a salva vieți.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar