news        mail   location

 
 

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului prin Asezamantul Sfinții Imparati Constantin si Elena si Sfantul Ierarh Nectarie din Pitesti, a desfășurat o acțiune misionară la Secția Nefrologie - statia de dializa si Oncologie Pediatrica, din cadrul spitalului bucureștean Marie Curie. 

In mijlocul pruncilor greu încercați a mers parintele Robert Nicolae, cu daruri alese si bine pregătite, pentru copii, mamele și însoțitorii lor, dar și pentru buna randuiala in viata din spital: iconite si carti de rugaciune, produse igienico sanitare, de îngrijire personală, pampers, scutece absorbante, auxiliare școlare, jucării, dulciuri, fructe, apa plata, detergent si balsam de rufe, iar pentru personalul medical au daruite icoane și cărți duhovnicesti.


Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar