news        mail   location

 
 

Milostenia este calea sigură care duce la Dumnezeu, El Însuși recomandându-ne să fim milostivi: ”Fiți deci milostivi, precum și Tatăl vostru Cel ceresc, milostiv este”. Mântuitorul amintește virtutea milstoniei în legătură cu desăvârșirea: ”De voiești să fi desăvârșit, mergi, vinde averile tale și le dă săracilor și vei avea comoară în cer.” 

Sectorul Social, Filantropic și de Misiune al Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului a desfășurat o activitate socială în parohia Țițești din Protoieria Mioveni.

Părintele slujitor Daniel Petrișor a oferit creștinilor măști, dezinfectante, hăinuțe și rechizite.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar