news        mail   location

 
 

Cei ce s-au unit cu Dumnezeu în taina inimii au ajuns la asemănarea cu El prin iubire. Iubirea este dar, fiindcă se dobândește cu ajutorul Atotputernicului Dumnezeu, însă este și virtute căci trebuie exersată și practicată întreaga viață. 

Rugăciunea și postul se ridică la cer pe aripile milosteniei izvorâte din iubire fără de care nimeni nu va vedea pe Domnul.

În Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a avut loc o acțiune socială în care preotul Predescu Ion Daniel de la parohia Valea Stânii, protoieria Mioveni, a dăruit copiilor din paohie măști, dezinfectanți și rechizite.

Informații de contact

phone Tel. / Fax: 0348401956;
arhiepiscopiaargesului @gmail.com

Prezentare

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului este o eparhie din cadrul Mitropoliei Munteniei și Dobrogei a Bisericii Ortodoxe Române. Are sediul la  Curtea de Argeș și este condusă de Părintele Arhiepiscop Calinic Argeșeanul.

Social media

Sfanta Mucenita Filoteea, sinaxar