Averile nu se pierd când din ele se face milostenie săracilor, ci se transferă de pe pământ la cer, în înţelesul că milostenia sinceră şi smerită transformă averile materiale în lumina neapusă a faptelor bune, singura pe care omul o ia cu el în suflet când se mută la cer, după moarte, adică după despărţirea lui de lumea materială.

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, prin Sectorul Social, Filantropic și de Misiune, a desfășurat o acțiune la parohia Racovița, protoieria Mioveni, în care preoții slujitori Popescu Nicolae Adrian și Filip Nicolae Florin, au dăruit alimente pentru câteva familii.